به نام خداوند جان و خرد

با الهام از آثار باستانی و تاریخی؛ معماری ایرانی در تلفیق هنر با فناوری ترویج شد

isti esfandiar imanzadeh header - با الهام از آثار باستانی و تاریخی؛ معماری ایرانی در تلفیق هنر با فناوری ترویج شد - isti-esfandiar-imanzadeh-header -  -

یک مجموعه خلاق بیش از 500 سردیس مختلف از مشاهیر ایرانی اسلامی را در مجموعه خود به سفارش‌دهندگان عرضه کرده است.

اسفندیار ایمانزاده مدیرعامل شرکت خلاق تندیس و پیکره شهریار (یادمان)، گفت: یکی از حوزه‌های اصلی کار ما مجسمه‌سازی به صورت مولاژ، با الهام از آثار باستانی و تاریخی است. مولاژ به معنای شبیه‌سازی آثارباستانی با در نظر گرفتن همه جزئیات است.

مدیرعامل شرکت خلاق تندیس و پیکره شهریار (یادمان)، ادامه داد: انواع سردیس، تندیس و آلمان‌ها در این مجموعه خلاق تولید می‌شود. شهرداری‌ها، خریداران خصوصی، دانشگاه‌ها، مدارس غیرانتفاعی و مراکز فرهنگی در کنار عموم شهروندان از جمله مشتریان  تولیدات نرم و خلاق این شرکت هستند.

این فعال صنایع نرم و خلاق، ضمن توضیح بیشتر در مورد ویژگی‌های مختلف محصولات این شرکت، گفت: برای مثال در یک پروژه بزرگ، کتیبه‌های باستانی برای یک باغ موزه شبیه‌سازی شد. همچنین یک پروژه ساخت مولاژ از کتیبه‌های دوره ساسانی و اشکانی برای یک مرکز دانشگاهی، انجام دادیم که در آن تمام جزئیات و حساسیت‌های کار رعایت شد.

وی افزود: همچنین در همکاری با پژوهشکده میراث فرهنگی، پروژه‌های کاری مختلف دیگری نیز انجام شده است. تولید اشکال عناصر تزئینی معماری ایرانی مانند قرنیز، مشبک، ستون و سرستون، یکی دیگر از فعالیت‌های ما در این شرکت خلاق است. در حال حاضر در مجموعه ما، حدود 500 سردیس مشاهیر وجود دارد.

مدیرعامل شرکت خلاق تندیس و پیکره شهریار (یادمان)، در توضیح بیشتر پیرامون سردیس‌ها، گفت: این سردیس‌ها، غالباً از مشاهیر علمی و تاریخی هستند. شهرداری‌ها نیز معمولاً المان‌های شهری از مشاهیر مورد قبول عامه سفارش می‌دهند. حتی منازل مسکونی نیز برای زیباسازی هر چه بیشتر، درخواست یک اثر هنری به شکل المان، مجسمه یا سردیس زیبا را دارند.

ایمانزاده، در توضیح بیشتر ویژگی های فرهنگی این کسب و کار، بیان کرد: این حرفه، تمام خصایص صنایع نرم و خلاق را دارد و امیدوار هستیم، با حمایت و پشتیبانی بیشتر نهادهای مسئول بتوانیم این هنر خلاق را در تلفیق با فناوری به تعداد بیشتری از هنرجویان نسل جوان منتقل کنیم.

مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری

پایان پیام/33

کد خبر : 73310

1399/12/19