به نام خداوند جان و خرد

نخستین دوره جایزه ملی طراحی بسته‌بندی در صنایع فرهنگی

icccp header - نخستین دوره جایزه ملی طراحی بسته‌بندی در صنایع فرهنگی - icccp-header -  -برگزاری آیین نخستین دوره جایزه ملی طراحی بسته‌بندی در صنایع فرهنگی

مراسم آیین پایانی نخستین دوره جایزه ملی طراحی بسته‌بندی در صنایع فرهنگی شنبه (۲۶ بهمن ماه ۱۳۹۸) در مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشگاه علم و فرهنگ و با همکاری شرکت تندیس و پیکره شهریار برگزار شد.

در این مراسم اسفندیار ایمان زاده (مدیر عامل شرکت تندیس و پیکره شهریار)، علی اصغر مونسان (وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری)، محمد حسین ایمانی خوشخو (عضو هیات علمی و رییس پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی جهاد دانشگاهی و عضو شورای عالی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری)، حمیدرضا طیبی (رییس جهاد دانشگاهی) و سعید هاشمی (رییس دانشگاه علم و فرهنگ) حضور داشتند.

ایمانی خوشخو در این مراسم گفت: در ۴۰ سال نخست انقلاب به مساله فرهنگ و صنایع دستی  توجه زیادی نشد و در ۴۰ سال دوم انقلاب عصر توسعه فرهنگی خواهد بود. ما منابع فرهنگی زیادی داریم که باید امکانات بهره‌برداری از آنها فراهم شود تا پیشرفت در این زمینه حاصل شود.

این جایزه که با هدف گسترش فضای رقابت، نوآوری و خلاقیت در عرضه محصولات فرهنگی در قالب بهترین پوشش و بسته بندی از ابتدای سال ۱۳۹۸ برنامه ریزی شده بود، پس از شرکت آثار متنوع و متعدد از شرکتهای فعال در حوزه صنایع فرهنگی و چندین مرحله داوری آثار ارسالی، امروز در ایستگاه پایانی، با معرفی محصولات و ایده های برتر در دانشگاه علم و فرهنگ به سرانجام رسید.

در ادامه این مراسم، از پویا محمودیان معاون صنایع‌دستی کشور و لادن حیدری معاون توسعه مدیریت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت فرارسیدن روز زن و به‌پاس تلاش در حوزه صنایع فرهنگی و فناوری‌های نرم از سوی دکتر مونسان وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تجلیل به عمل آمد.

وزارت میراث و صنایع دستی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، جهاد دانشگاهی و دانشگاه علم و فرهنگ اعصای سیاست‌گذاری این جایزه و این رویداد هستند.