به نام خداوند جان و خرد

خبرگزاری مهر

 اسفندیار ایمان زاده: فرهنگ بازدید از موزه در ایران ضعیف است

اسفندیار ایمان زاده:

فرهنگ بازدید از موزه در ایران ضعیف است

کرج - خبرگزاری مهر: مشاور هنری آکادمی نخبگان کشور گفت: فرهنگ بازدید از موزه در ایران نسبت به کشورهای دیگر بسیار ضعیف است و فرهنگ سازی در این خصوص باید از مدارس آغاز شود.
اسفندیار ایمان زاده پیش از ظهر امروز در حاشیه افتتاح اردوهای مربیان پیشتاز و فرزانه سازمان دانش آموزی در ارودگاه شهید منتظری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: میزان بازدید از موزه ها در ایران نسبت به این میزان در جهان پائین تر است و فرهنگ موزه در ایران جایگاه واقعی خود را پیدا نکرده است این در حالیست که قدمت تاریخی ایران به نحوی است که آثار دیدنی جذابی دارد.
وی افزود: قشر جوان به خصوص دانش آموزان باید در مورد تاریخ ایران از طریق فرهنگ سازی آگاه شوند تا در آینده به مشکل بی هویتی برنخورند و بتوانند نسلهای بعدی را در این خصوص آگاه سازند.
عضو کانون متفکرین ایران عنوان کرد: ایجاد سالن تاریخ در مدارس و برپایی نمایشگاه های یک روزه در مدارس با توجه به تاکید مقام معظم رهبری در ایجاد بستر مناسب برای آموزش تاریخ در جامعه از برنامه های پیشنهادی این شرکت است.
مدیرعامل شرکت تندیس پیکره شهریار تصریح کرد: هم اکنون 400 مرکز عرضه محصولات تاریخی و فرهنگی در داخل و خارج از کشور فعالیت می کند همچنین سال گذشته یک میلیون و 400 هزار قطعه محصول تاریخی و فرهنگی در کشور تولید و در داخل و خارج از کشور عرضه شد.
ایمان زاده بیان داشت: نمایشگاه تماشاگه تاریخ با هدف تولید بیشتر آثار تاریخی ادوار مختلف و آشنایی دانش آموزان و مربیان شرکت کننده در اردوها با فرهنگ و آداب و رسوم مردم در دورانهای قبل و بعد از تاریخ مانند دوره های هخامنشی، اشکانی، ساسانی و همچنین آشنایی با اماکن تاریخی ایران مانند سرستونهای تخت جمشید برپا شده است.
وی خاطرنشان کرد: آشنایی جوانان با ادوار تاریخی و مفاهیم ارزشی تمدن ایران، مقایسه کردن فرهنگ ملل مختلف همچنبن بررسی آمار استقبال از موزه های ایران با کشورهای دیگر با برگزاری گفتمانهای مختلف از دیگر اهداف برگزاری این نمایشگاه است.
شرکت تندیس پیکره شهریار موفق به دریافت نشان افتخار سازمان مالکیت معنوی فکری سازمان ملل شد همچنین این شرکت در سه جشنواره رسمی به عنوان کارآفرین برتر معرفی شده است.

منبع : www.mehrnews.com/news/703735/