به نام خداوند جان و خرد

آیین پایانی جشنواره ملی عکس شاهنامه

first ferdowsi national photo festival header - آیین پایانی جشنواره ملی عکس شاهنامه - first-ferdowsi-national-photo-festival-header - جشنوراه ملی عکس شاهنامه -

جشنوراه ملی عکس شاهنامه

اولین جشنوراه ملی عکس شاهنامه امسال هم‌زمان با هفته گرامیداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی برگزار شد. این جشنواره نخست در طوس و آرامگاه سخنور بزرگ پارسی، سپس در دبی و پس از آن در تهران و نگارخانه سیمرغ انجام شد. برای دیدن گزیده‌ای از این آثار می‌توانید به لینک‌های مقاله‌های مرتبط در روبرو مراجعه کنید. اما جناب آقای کوروش جوادی، دبیر و بنیانگذار جشنواره در تمام طول این رویداد به اطلاع‌رسانی درباره رخدادهای جشنواره پرداختند و خبر از برگزاری مراسم اختتامیه در موزه فرش تهران با حضور استاد محمود دولت آبادی و آقای جهانگیر الماسی دادند.

اما امروز، دهم خرداد ۹۶، مراسم اختتامیه این جشنواره در موزه فرش تهران برگزار شد. از مهم‌ترین مهمان‌های این مراسم، بزرگ‌مرد ادب و فرهنگ ایران زمین، استاد محمود دولت آبادی بودند که در این مراسم از ایشان به صورت ویژه تقدیر شد و از سردیس ایشان نیز رونمایی شده و این سردیس به وی اهدا شد. مهمانان دیگر همچون آقای جهانگیر الماسی، هنرمند بزرگ تئاتر، سینما و تلویزیون هم در این مراسم حضور داشتند.

در این مراسم از سردیس استاد محمود دولت آبادی رونمایی شد

دبیرخانه جشنواره ملی عکس شاهنامه اسامی برگزیده‌های این جشنواره را به انتخاب هیئت داوران عباس عرب زاده، سعید کیایی، مژگان طریقی، ابراهیم سیسان و سوده حاجی کرم همزمان با آغاز نمایشگاه این رویداد فرهنگی و هنری در تهران اعلام کرده بود. اسامی برگزیده‌های این جشنواره به ترتیب نفر نخست تا سوم، عرفان سامان‌فر، جاوید تفضلی و علیرضا آزادکیا است.

هیئت داوران همچنین سیامک جعفری از رفسنجان, صادق ذباح از خراسان رضوی و سمانه اصغری از سبزوار سه شرکت کننده جشنواره ملی عکس شاهنامه را شایسته تقدیر دانست. همچنین از هیئت داوران هم تقدیر به عمل آمد.

 

 

منبع : کجارو و تارنمای خبری امرداد